Nabídka podle dodavatele:  ACC 
 
Materiály
EPX - Epoxidová transparentní pryskyřice
EPX - Pigmenty do pryskyřic
Latex - revultex
PUR - Pigmenty do polyuretanů
Polyuretan PUR na tvorbu odlitků
Smooth-Cast 65D
 

Výroba foriem

eBook zadarmo

Vaše meno  
Email  


Latex - revultex
Latex je biela tekutina vznikajúce v mliečnici niektorých rastlín, napr. stromov kaučukovníkov. Na vzduchu latex rýchlo zasychá. Prírodný latex je produkovaný na kaučukovníkových plantážach; najväčšie plantáže sa nachádzajú v Ázii - v Malajzii, Thajsku a Indonézii. Používa sa ako vstupná surovina pre výrobu prírodnej gumy, pneumatík, tesnenia, hadíc, kondómov, latexového oblečenia.
Latex je tiež možné vyrábať synteticky.

Latex slúži na výrobu foriem aj finálnych výrobkov (napr. masiek).

Forma sa vytvorí natretím alebo namočením. Nanáša sa niekoľko vrstiev na požadovanú hrúbku. Konzistenciu má ako riedky "Herkules".

Kusů Položka Cena s DPH bez DPH
Revultex0,9 kg17.4 € (14.4,- bez DPH)
Revultex3 kg42.3 € (35.0,- bez DPH)

Tip: Vyberte si tovar, vyplňte počet kusov a vložte do nákupného koša
Prírodný latex
Je roztok prírodného kaučuku vo vode. Z efektivity dopravy a Loden je záujem na tom, aby koncentrácia kaučuku bola čo najvyššia. V zásade existujú tri základné typy, ako koncentrovať množstvo kaučuku vo vodnom roztoku: odstreďovanie (najbežnejšie), odparovanie a zahusťovanie.

odstreďovania latex
Odstreďovania je najbežnejší spôsob, ako zabezpečiť požadovanú koncentráciu kaučuku vo vode, s tým, že odstreďovaný latex tvorí asi 90% za všetkých typov prírodných latexov. Zmes surového latexu je nasýtená amoniakom a následne odstredených tak, aby dala výsledných 60% kaučukového koncentrátu. Tento typ je vhodný pre všetky základné typy jeho spracovania.

odparovanie latex
Pri procese odparovania je surový latex stabilizovaný hydroxidom (KOH) a tiež alkalickými zlúčeninami, prevažne amoniakom. Tento spôsob zaisťuje koncentráciu kaučuku až 72%. Proces odparovanie je však výrazne drahšie ako odstreďovania.

Prírodný latex je biela viskózna kvapalina, ktorá sa získava narezaním kôry kmeňa stromu kaučukovníka, Hevea brasiliensis, z čeľade pryžcovitých. Najdôležitejšie oblasti ťažby sú krajiny tropické rovníkovej Ázie, najmä Malajzia, Indonézia, Thajsko, Ceylon, Kambodža a Vietnam.Používá sa v obuvníctve a galantériu - tekuté, disperzné, jednozložkové dotykové lepidlo studené, u ktorého sa konečné väzby dosiahne zaschnutím.

Voľná disperzia prírodného latexu je zahustená odstreďovaním na minimálne 61,5% sušiny, t.j. minimálne 60% kaučukového podielu. Častice majú záporný elektrický náboj. Výhodou prírodného latexu je jeho nehorľavosť, vysoká sušina, ktorá umožňuje pri lepení použití len jedného nánosu aj na pórovité materiály.

Nanášanie sa robí ručne štetcom, pomocou špeciálnych strojov alebo striekaním. Prírodný latex je možné miešať s väčšinou umelých vodných disperzií a s disperznými lepidlami.

Latexy sa skladujú v uzavretých oceľových nádobách, kontajneroch alebo cisternách, vyrobených z antikoróznej ocele alebo v nádobách vybavených vnútri špeciálnou povrchovou úpravou. Skladovacia teplota nesmie byť nižšia ako + 5 ° C. Pri nižšej teplote dochádza k zahusteniu, koaguláciu a lepidlo sa stáva nepoužiteľným.
 
 
© www.lacneSilikony.sk 2024, 3D art design s.r.o., info@lacneSilikony.sk